Jurists ABC
PARĀDU PIEDZIŅAS EKSPERTI

Kas ir parādu piedziņa?

Par parādu piedziņu sauc procesu, kurā parādnieks tiek aicināts nokārtot savas kredītsaistības. Parādu piedziņa ir laiks, kurā parādu piedzinējs, kas var būt gan juridiska, gan fiziska persona, sazinās ar parādnieku, informējot viņu par parādu un piedziņas izdevumiem.

Jurists ABC piedāvā:

 • Parādu piedziņu ārpustiesas ceļā jeb inkaso;
 • Parādu atgūšanu tiesas ceļā.

Jurists ABC profesionālie un zinošie parādu piedziņas speciālisti nodrošina kvalitatīvu un ātru parādu atgūšanu, vienlaikus vēršot uzmanību uz kreditora un parādnieka ilgtspējīgu attiecību saglabāšanos vajadzības gadījumā. Mēs parūpēsimies par visu no paša sākuma līdz veiksmīgam noslēgumam, sākot ar pirmstiesas parādu piedziņu, beidzot ar atbilstošāko tiesas procesu un tiesas lēmuma nodošanu tiesu izpildītājiem, lai nepieciešamības gadījumā tiktu apķīlāti parādnieka īpašumi un bankas konti. Bieži vien lietas tiek atstātas novārtā pēc pirmā mēneša, taču ne Jurists ABC vadībā, mēs sekosim lietas gaitai, regulāri pieprasīsim atskaites un nodrošināsim rūpīgu darbu no visiem iesaistītajiem.

10 gadu ilgā pieredzē pārbaudīta sistēma

 • Sastādām klientam plānu, kas darbosies tieši viņa gadījumā saistībā ar parādniekiem:
 1. Vienojamies, cik laika tiek dots, lai parādnieks samaksātu rēķinu, piemēram, 30 dienas;
 2. Sūtām atgādinājumu, ja rēķins nav apmaksāts pēc 25. dienas;
 3. Pēc 45 dienām tiek sūtīta vēstule ar brīdinājumu – ja pēc 15 dienām netiks veikta apmaksa, lieta tiks nodota parādu piedziņas uzņēmumam, kas palielinās debitora izmaksas;
 4. Ja pēc 60 dienām netiek veikta parāda atmaksa, lieta bez kavēšanās tiek nodota parādu piedziņai.
 • Dalāmies ar vērtīgiem padomiem:
 1. Aicinām mūsu klientus jau pašā sākumā būt ar stingru stāju un mugurkaulu, lai nepakļautos parādnieka lūgumiem pagarināt atmaksas termiņu vairākkārt, jo pieredze rāda, ka parāds beigās netiek atmaksāts;
 2. Parādām skaidru notikumu secību parādniekam un nepieļaujam nekādas atkāpes, darot zināmu, ka, parādu neatmaksājot, lieta tiks automātiski nodota parādu piedziņai, neradot nekādu iespēju izlūgties otro un trešo iespēju;
 3. Iesakām atgādināt, ka, nododot lietu parādu piedziņai, parādnieks tiks ievietots nemaksātāju datubāzē, kas nākotnē var būtiski apgrūtināt iespēju iegūt līzingu, kredītu vai piedalīties iepirkumos.

Atšķirība starp parādu piedziņu un parādu pirkšanu jeb cesiju

 • Parādu piedziņa – ar parādnieku komunicējam, pamatojoties uz pilnvaru, ko esam saņēmuši klienta vārdā, un klients maksā tikai par reāli izdarīto darbu (piedzīto naudu no parādnieka), kura beigās sastādām komisijas rēķinu.

Jāņem vērā, ja apstākļi atļauj gaidīt, procesa beigās klients atgūst visu piedzīto naudu, maksājot tikai komisiju, kas parasti ir 10% no pamatparāda summas.

 • Parāda pirkšana jeb cesija – samaksājot klientam, mēs iegūstam tiesības uz parādu, tas nonāk mūsu īpašumā, un turpmāk varam darboties pēc mūsu ieskatiem saistībā ar konkrēto debitoru.

Jāņem vērā – pārdodot parādu, klients saņem tikai 30% vai mazāk no kopējās parāda summas, tas var būt atkarīgs gan no parādnieka, gan esošajiem dokumentiem. Taču, ja nauda nepieciešama uzreiz, šis var būt labāks risinājums, nekā parādu piedziņa. To noteikti varēs palīdzēt izvērtēt mūsu speciālisti.

Atstājiet komentāru

[contact-form-7 404 "Not Found"]
×